Блог

Як виїхати на роботу в Ізраїль з України?

На роботу в Ізраїль, найбільш затребувані професії

Ізраїль, незважаючи на досить напружену військову обстановку, залишається державою, яка б’є всі рекорди за рівнем середньої заробітної плати, яка за даними Центрального бюро статистики в 2019 році склала 10073 шекеля (2817 $) в місяць. При цьому рівень незайнятого працездатного населення в Ізраїлі становить 4,3%.

Рейтинг найбільш затребуваних фахівців очолюють програмісти (розробники програм), а також інші IT-фахівці з вищою освітою. Середня початкова заробітна плата в цій галузі досягає 18 тисяч шекелів (близько 5 тис. $). Але навіть при такій оплаті праці програмісти залишаються в гострому дефіциті.

На другому місці – контролери якості програмного забезпечення або випробувачі програм, з зарплатою 13 тисяч шекелів (близько 3,6 тис. $).

Третє місце займаю викладачі гуманітарних дисциплін у ВНЗ. Їх зарплата коливається від 9 до 12 тис. Шекелів (2,5 тис. – 3,4 тис. $).

Також в десятку найбільш затребуваних професій в Ізраїлі входять водії вантажівок (із зарплатою 10 тис. Шекелів), будівельники (зарплата від 9 тис. Шекелів, 18% вакансій вільні), електрики (гострий дефіцит в 23% вільних вакансій пов’язаний з невисокою заробітною платою всього в 6, 5 тис. шекелів, що еквівалентно 1,8 тис. $). Малярі та агенти з продажу, які також знаходяться в гострому дефіциті, можуть претендувати на заробітну плату 9,4 тис. Шекелів (2,6 тис. $).

Ще один сегмент, який гостро потребує фахівців – це медицина. Як відомо, ізраїльська медицина одна з найякісніших і просунутих, а, відповідно, і найдорожчих в світі. Однак, уявлення про захмарні зарплати ізраїльських лікарів оманливе. Розмір заробітної плати лікаря залежить від його стажу і кваліфікації. В середньому, лікар фахівець зі стажем заробляє 14-16 тис. Шекелів (3,9-4,5 тис. $). Молодший лікар отримує 7 тис. Шекелів (1,95 тис. $). Найнижчу зарплату в медичній сфері мають санітари і медсестри. Їх зарплата складає 5-6 тис. Шекелів (1,4-1,7 тис. $), Що по суті є мінімальною заробітною платою в Ізраїлі.

У списку ж не самих затребуваних професій можна виділити вуличних прибиральників і дорожніх робітників, нянь, психологів, фармацевтів, працівників молочної промисловості і ферми, і, хоч як це дивно, банківських клерків і бухгалтерів.

Незважаючи на поширену думку, дизайнерів і обслуговуючого персоналу (офіціанти, продавці, вантажники) в Ізраїлі теж досить, і заробляють вони 6 тис. (1,7 тис. $) І 5 тис. Шекелів (1,4 тис. $) Відповідно.

Іноземцю без знання мови в Ізраїлі буде складно знайти добре оплачувану і висококваліфіковану роботу. Однією з вакансій з хорошим заробітком для цієї категорії претендентів є помічник по дому, в обов’язки якого входить приготування їжі, прибирання квартири, прання і прасування речей, покупки в магазинах.

У більшості випадків, заробітна плата іноземців зі знанням івриту та необхідними кваліфікаційними документами ні на шекель не відрізняється від зарплати ізраїльських колег.

Поделиться в Facebook Добавить в Twitter Поделиться в Гугл+

Меню