Пошук роботи в Хайфі

poisk-raboty-v-HaifeДля тих, хто ступив на землю Ізраїлю вперше, Хайфа, робота в якій здається чимось загальнодоступним і високооплачуваним, є одним з головних місць за відвідуваністю. Однак більшість іноземців, зокрема росіян і українців, часом стикаються з безліччю труднощів, пов'язаних з роботою в цій державі, про які варто знати задовго до посадки в літак.
Робота в Хайфі: вакансії
У цьому третьому за величиною місті Ізраїлю регулярно потрібні співробітники, які виконують кваліфіковану і некваліфіковану роботу. В останні роки ціквість у ізраїльських роботодавців до найманих працівників з інших країн помітно посилився, що знайшло вираження і в оплаті праці, і різного роду соціальних пільг.
Так, робота в Хайфі для українців, здатних підтвердити свій диплом, можлива в медичній, будівельної та викладацької сферах. Через активного розвитку інфраструктури міста нескладно буде знайти роботу і інженеру в будь-якій сфері.
Працівникам без кваліфікації найчастіше пропонують так званий підробіток. Робота в Хайфі без івриту можлива в своїй більшості в сільському господарстві або в сфері обслуговування. Оскільки робота з вирощування овочів і фруктів є сезонною, то в період з листопада по лютий-березень (якщо є бажання залишитися в Хайфі) доведеться шукати іншу зайнятість. Наприклад робота в сфері обслуговування менеджером з прибирання або на фабриці на фасувальній лінії, не має сезонної прив'язки.
На роботу в Хайфі завжди потрібен домашній персонал, в обов'язки якого входить комплексний догляд за будинком, включаючи приготування їжі. Плюс таких вакансій полягає в тому, що не доведеться піклуватися про місце проживання і харчування - все це надається роботодавцем.
Завжди в Хайфі потрібні і ті, хто буде доглядати за людьми похилого віку та недієздатними людьми. Громадяни Ізраїлю неохоче беруть на себе такі турботи, тому перекладають їх на плечі іноземців.
Робота в Хайфі для українців і росіян без знання мови можлива:

 • в готельному бізнесі, в основному покоївками;
 • серед співробітників громадського харчування;
 • в області послуг, наприклад, майстром манікюру або перукарем;
 • на підприємствах різної сфери діяльності мийниками, прибиральникам;

Однак при працевлаштуванні варто мати на увазі, що без знання мови здобувачеві «світить» лише некваліфікована робота, яка не потребує безпосереднього спілкування з носіями мови.
Як влаштуватися на роботу в Хайфу
Знайти роботу в Хайфі і Крайот - прилеглому місті - можна як за допомогою посередників, так і без них. Перші розміщують в інтернеті численні оголошення, в другому випадку доведеться шукати роботу вже на місці.
Між Україною та Ізраїлем існує безвізовий режим, але щоб працювати в цій країні, знадобиться отримання так званої робочої візи В-1 або іншої яка дозволить легально працювати в Ізраілі.
Оформляти її зобов'язаний роботодавець, незалежно, знайдена робота в Україні або вже в Хайфі. Міністерству внутрішніх справ Ізраїлю знадобляться від роботодавця певні документи, в тому числі копія трудового договору. Цей документ повинен містити відомості про організацію, даних претендента на візу, майбутньої посади і заробітної плати. Перевірка документів може займати від тижня до місяця. Після винесення позитивного рішення заявник приходить в установу і подає прохання про те, щоб його співробітникові видали робочу візу.
Список документів для отримання трудового договору складається з:

 • довідки про відсутність судимості;
 • двох фотографій;
 • довідки про медичний огляд;
 • квитанції про оплату збору мита;
 • довідки за формою К1;
 • відбитків пальців;
 • закордонного паспорта;
 • діючого ІПН.

Кожен документ подається в оригіналі з додатковою копією англійською мовою.
Якщо у співробітників Міністерства не виникає питань до жодного документу, то віза може бути видана навіть в день звернення. Видається вона строком на один рік, але після закінчення її можна продовжити до п'яти років.
Скільки можна заробити в Хайфі
Робота в Хайфі багатьом українським і російським громадянам може здатися привабливою. Так, наприклад, IT-фахівець може заробляти до $ 8000. Лікарі - від $ 1700 до $ 10000 (в залежності від кваліфікації). Сільгоспробітники, прибиральниці, різноробочі, офіціанти та інші професії, які не потребують спеціальних навичок, отримують в середньому $ 1600-2300. Здавалося б, чималі доходи для вихідців з України та Росії.
Але перед тим як прийняти рішення поїхати працювати в Хайфу, варто докладніше дізнатися і про обов'язкові витрати. Продукти тут коштують чимало, значну суму (якщо не надається житло) займе саме плата за проживання. Не дай бог захворіти! Медичні послуги в Хайфі, та й в усьому Ізраїлі коштують дуже дорого. Та що там казати! Звичний для всіх бургер в McDonalds обійдеться близько $ 6. Набагато дешевше харчуватися в вуличних наметах.

Але якщо вести аскетичний спосіб життя, відмовляючи собі в місцевих численних спокусах, то за кілька років можна відкласти дуже пристойну суму, витрачаючи зароблене тільки на найнеобхідніше. Тому їхати працювати в Хайфу чи ні - кожен вирішує для себе сам. Важливо не приймати поспішних рішень і зважити всі «за» і «проти».

Поделиться в Facebook Добавить в Twitter Поделиться в Гугл+

Меню